Badanie CiteLyzer
Sport i outdoor
Sprzęt, obuwie, odzież i akcesoria sportowe oraz turystyczne: które marki AI wymienia najczęściej, kategoria po kategorii.
Branże w tej kategorii
Sklepy sportowe
8 marek · pomiar 17.07-17.08.2026
- 1.Decathlon92%
- 2.Martes Sport42%
- 3.Sportano39%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | Decathlon | 92% |
| 2 | Martes Sport | 42% |
| 3 | Sportano | 39% |
Buty sportowe
14 marek · pomiar 17.07-16.08.2026
- 1.Nike56%
- 2.Adidas54%
- 3.Asics40%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | Nike | 56% |
| 2 | Adidas | 54% |
| 3 | Asics | 40% |
Odzież sportowa
12 marek · pomiar 17.07-16.08.2026
- 1.4F24%
- 2.Nike20%
- 3.Adidas17%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | 4F | 24% |
| 2 | Nike | 20% |
| 3 | Adidas | 17% |
Suplementy i napoje dla sportowców
16 marek · pomiar 17.07-17.08.2026
- 1.Olimp50%
- 2.SFD34%
- 3.Trec Nutrition28%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | Olimp | 50% |
| 2 | SFD | 34% |
| 3 | Trec Nutrition | 28% |
Rowery
15 marek · pomiar 17.07-17.08.2026
- 1.Kross39%
- 2.Romet29%
- 3.Trek25%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | Kross | 39% |
| 2 | Romet | 29% |
| 3 | Trek | 25% |
Rolki, wrotki i deskorolki
14 marek · pomiar 17.07-17.08.2026
- 1.Powerslide29%
- 2.Rollerblade29%
- 3.K226%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | Powerslide | 29% |
| 2 | Rollerblade | 29% |
| 3 | K2 | 26% |
Sprzęt turystyczny i campingowy
15 marek · pomiar 17.07-17.08.2026
- 1.Quechua46%
- 2.Deuter18%
- 3.Coleman15%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | Quechua | 46% |
| 2 | Deuter | 18% |
| 3 | Coleman | 15% |
Sprzęt do pływania
11 marek · pomiar 17.07-17.08.2026
- 1.Speedo56%
- 2.Arena54%
- 3.Nabaiji45%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | Speedo | 56% |
| 2 | Arena | 54% |
| 3 | Nabaiji | 45% |
Sprzęt do sportów wodnych
14 marek · pomiar 17.07-17.08.2026
- 1.Aqua Marina44%
- 2.Kolibri16%
- 3.Intex16%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | Aqua Marina | 44% |
| 2 | Kolibri | 16% |
| 3 | Intex | 16% |
Sprzęt do sportów zimowych
16 marek · pomiar 14-17.08.2026
- 1.Salomon40%
- 2.Atomic31%
- 3.Head27%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | Salomon | 40% |
| 2 | Atomic | 31% |
| 3 | Head | 27% |
Piłki i sprzęt do gier zespołowych
12 marek · pomiar 15-17.08.2026
- 1.Nike53%
- 2.Adidas45%
- 3.Molten41%
| Pozycja | Marka | % wzmianek |
|---|---|---|
| 1 | Nike | 53% |
| 2 | Adidas | 45% |
| 3 | Molten | 41% |
Jak liczymy
Każda branża ma własny zakres pomiaru. Pełny ranking marek z przedziałami ufności, wynik z każdej fali, źródła cytowań i dokładny mianownik są na stronie każdej branży.
Chcesz monitorować swoją markę na bieżąco?
Powyższe zestawienia to obraz z dwóch fal badania w odstępie miesiąca. CiteLyzer może śledzić Twoją markę w czatach AI nawet dzień po dniu: podpowiada, co zrobić, żeby modele częściej wymieniały ją zamiast konkurencji, i pokazuje na bieżąco, czy po wdrożeniu rekomendacji widoczność rośnie.
Prezentowane wyniki odzwierciedlają treść odpowiedzi publicznie dostępnych modeli AI w okresie pomiaru i nie stanowią oceny jakości produktów ani usług wymienionych firm. Nazwy handlowe i znaki towarowe należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Badanie własne CiteLyzer, bez zleceniodawcy zewnętrznego: żadna z badanych firm nie zlecała, nie finansowała ani nie zatwierdzała wyników. Listy marek ustaliliśmy przed pomiarem; miejsca w zestawieniu nie można kupić, zgłosić ani wynegocjować. Firmy objęte badaniem mogą być klientami CiteLyzer; nie ma to wpływu na wynik, bo wszystkie marki mierzy ten sam zautomatyzowany pomiar.
Dane można cytować i udostępniać z podaniem źródła, okresu pomiaru i linku do tej strony. Gotowy zapis do skopiowania:
CiteLyzer, badanie „Kogo wymieniają czaty AI": Sport i outdoor, pomiar 14.07-17.08.2026, https://citelyzer.com/pl/dane/sport© 2026 CiteLyzer. Dane badania udostępniamy na licencji CC BY 4.0: wolno je cytować, kopiować i wykorzystywać, także komercyjnie, pod jednym warunkiem: podania źródła („Badanie CiteLyzer, citelyzer.com/pl/dane") i linku do strony, z której pochodzą. Wykorzystanie bez podania źródła, przedstawianie wyników jako własnych albo sugerowanie, że CiteLyzer firmuje cudzą publikację, wykracza poza licencję, a wtedy wygasa ona automatycznie i w grę wchodzi odpowiedzialność za naruszenie prawa autorskiego (art. 79 i 116 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych) oraz prawa producenta bazy danych (art. 6 i 12 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych). Pytania o inne formy wykorzystania: kontakt@citelyzer.com.
Widzisz błąd w danych albo reprezentujesz markę i chcesz zgłosić uwagę? Napisz: kontakt@citelyzer.com. Poprawki wprowadzamy z adnotacją o dacie zmiany; historii pomiarów nie kasujemy.